איבדתי את המשקפיים שלי, איך זה קרה דווקא לי?!

מכירים את זה שהילד נופל ואנחנו ישר קופצים ואומרים לא קרה כלום הכל בסדר.
מכירים את זה שהילדה לא מוצאת את הבובה שכל כך אוהבת ואנחנו ישר אומרים לא נורא יש לך מספיק בובות.

אז נעים מאוד אני מעיין גלבוע בת 34 ושונאת לאבד דברים, בדרך כלל זה גם לא קורה לי, שומרת באדיקות על דבריי, אבל גם לי זה קרה רק לפני שבוע.
בעודי בבריכה איבדתי את משקפיי השמש שלי!! איך זה קרה? אין לי מושג…

סרקתי את כל הבריכה והדשא הסמוך, שאלתי אנשים וכלום, נעלמו כלא היו.
והאמת התבאסתי כל כך, התבאסתי על עצמי שלא שמרתי מספיק טוב, על זה שנכנסתי איתם למים, התבאסתי על זה שמי שהיה איתי לא שם לב איפה שמתי אותם, התבאסתי על המציל שלא ראה כלום.
וכל מה שרציתי לעשות למחרת זה לרוץ במהרה לקניון ולקנות חדשות – דחיית סיפוקים אפס!

כשהגעתי הביתה, נזכרתי שיש לי זוג נוסף בארון, יפות אומנם אך פחות נוחות, והחלטתי שאני מסתפקת בהם במקום לרוץ לקנות חדשות – דחיית הסיפוקים השתפרה, יש עליה ביכולת.

עכשיו נחזור לילדה מלמעלה שאיבדה את הבובה, שזהו כל עולמה והיא רק בת 4.
למדנו בשנים האחרונות שצריך להגיד להם גם לא, ואנחנו מתאמנים על זה בבית, אבל ברגע האמת כשהבובה נעלמת, האימון כאילו לא קיים השריר רפוי והיא בהיסטריה.

זה יכול לבוא ליד ביטוי בבכי ללא הפסקה, בהשתטחות על הרצפה, בדרישה לקנות בובה חדשה כאן ועכשיו, זה יכול לבוא לידי ביטוי בכל מיני דרכים.
ואנחנו ההורים (החזקים בדרך כלל, בעבודה עם תפקיד חשוב ולרוב לא מתרגשים מעניינים פשוטים) עומדים מול הסיטואציה, חסרי אונים, פולטים מילים כמו – טוב זו רק בובה ולא קרה כלום, די כבר לצרוח.
ועכשיו נחזור שוב אליי עם המשקפיים שאבדו, לא נשכבתי על הרצפה ולא צרחתי, זה פחות תואם לגיל שלי, אבל ממש ממש התבאסתי, רק לדמיין שמישהו מולי יבוא ויגיד לי לא קרה כלום, או על מה את מתבאסת…בטוח היה מרגיז אותי יותר.

מה כן היה קצת מרגיע ומוריד מעוצמת הצעצוע התורן שאבד?
חיבוק, מילה טובה, אמפתיה לסיטואציה ולעיתים רבות פשוט להקשיב ולשתוק או לשאול איך אני יכול/ה לעזור לך?

מה שאני הייתי צריכה, מה שאנחנו המבוגרים צריכים זה בדיוק רצונם של הילדים שלנו.
תמיד יהיה את הדבר שילך לאיבוד, את התכנון שלא יצא לפועל, ואת הנפילה שכבר קרתה, לא יעזור לומר אמרתי לך, או למה את/ה לא שומר על הדברים שלך, פשוט צריך להיות שם ולחבק בלי ביקורתיות ובעיקר לא לפעול מתוך החוסר אונים שלנו עם הסיטואציה ואז לומר את כל המילים הלא נכונות.

אגב היום המשקפיים נמצאו, בבריכה, מה שמלמד שדחיית סיפוקים אפילו משתלמת לנו בתוצאות המיידיות של החיים.

השארת תגובה